Strona główna
Aktualności
Adopcja
Warto przeczytać
Wsparcie Ośrodka
Kontakt
Kontakt

Joe Peters „Płacz niemymi łzami”

Czasami wydaje się, że sytuacje, które spotykają Joe są wręcz niemożliwe do przeżycia. On jednak podnosi się, żyje dalej. Autor w swojej historii zwraca także uwagę na brak zainteresowania i pomocy ze strony otoczenia i służb pomocowych. Nikt nie interesował się losem chłopca, kiedy kilka lat spędził więziony w zimnej piwnicy.

Policja, pomoc społeczna, nauczyciele, wychowawcy w placówkach opiekuńczo – wychowawczych, do których w końcu trafił Joe, nie zadawali sobie trudu, aby odnaleźć odpowiedź, dlaczego Joe jest tak „niegrzecznym” dzieckiem i jakie jest podłoże jego zachowań. Chłopiec pragnął pomocy, nie wiedział jednak, jak w skuteczny sposób o nią poprosić i jak uwierzyć dorosłym, od których doznawał przecież samych krzywd.

 „Płacz niemymi łzami” to pozycja bardzo trudna, może nie dla każdego czytelnika, jednak warto pochylić się nad książką i poznać historię Joe. Lektura pozwala nam dostrzec, jaki wpływ na życie człowieka ma historia jego pochodzenia, która rozpoczyna się już od poczęcia. Poznajemy Joe, towarzyszymy mu w jego cierpieniu, które trwa latami, a później widzimy nastolatka, który boryka się z zachowaniami, których sam nie rozumie.