Wsparcie dla kobiet w ciąży

Jesteś w ciąży lub właśnie urodziłaś dziecko i nie wiesz czy podołasz jego wychowaniu? Rozważasz zamiar pozostawienia dziecka do adopcji bezpośrednio po jego urodzeniu?

W Ośrodku Adopcyjnym pracują osoby, które Cię wysłuchają, pomogą Ci rozpoznać Twoją sytuację życiową i zastanowić się nad różnymi możliwościami poradzenia sobie w kryzysie,
w którym się właśnie znalazłaś. Otoczą Cię pomocą psychologiczno – pedagogiczną i prawną, zapewnią dyskrecję i rzetelną informację. Twój kontakt z Ośrodkiem nie przesądza o podjętej decyzji. Jeżeli jednak zdecydujesz o oddaniu dziecka do adopcji, pracownicy opowiedzą co stanie się z Twoim dzieckiem, zadbają o to, aby trafiło ono do kochającej rodziny.

Wsparcie przed i w trakcie procedury adopcyjnej

Rozważasz decyzję o adopcji dziecka? Jesteś w trakcie procesu diagnozy pedagogiczno – psychologicznej, szkolenia i pojawiają się wątpliwości oraz pytania? Jesteś osobą, która przyjęła dziecko i oczekuje na orzeczenie przysposobienia, a pojawiły się trudności związane z rozwojem dziecka? Pracownicy Ośrodka udzielą wyjaśnień, wsparcia, służą poradnictwem oraz pomocą.

 Wsparcie po adopcji (postadopcyjne)

Jesteś osobą, która przysposobiła dziecko i chce doskonalić swoje kompetencje wychowawcze, poszukuje wsparcia w pojawiających się trudnościach? Może chcesz podzielić się z innymi swoim doświadczeniem i refleksją w przeżywaniu rodzicielstwa adopcyjnego?
Ośrodek udziela wsparcia i pomocy psychologiczno – pedagogicznej w ramach indywidualnych spotkań oraz grup wsparcia. Podczas spotkań poruszamy między innymi tematy dotyczące budowania relacji z dzieckiem, efektywnej komunikacji, jawności adopcji, pojawiających się kryzysów oraz inne tematy zgłaszane przez uczestników grupy i dostosowane do ich potrzeb.

 Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z pracownikami Ośrodka. Ośrodek wykonuje swoje zadania nieodpłatnie.