Ośrodek Adopcyjny w Rzeszowie zachęca do zapoznania się z niezwykłą grą planszową, pierwszą taką w Polsce - grą o adopcji.

Gra planszowa „Droga do domu” to pomysł i wykonanie Fundacji „MAM DOM”. Jest to rodzinna gra, ukazująca drogę Jeżyka i jego przygody. Gra ma charakter również edukacyjny.

Tak jak czytamy na stronie Fundacji: „Podczas wyprawy uczestnicy będą mogli poznać różne formy pieczy zastępczej, takie jak Rodzina Zastępcza i Dom Dziecka, a także dowiedzą się, co to jest Ośrodek Adopcyjny. Każda droga do adopcji jest inna, a każda rodzina adopcyjna jest wyjątkowa. Droga przez las urozmaicana jest ciekawymi spotkaniami ze zwierzętami – kolegami i koleżankami Jeżyka, oraz licznymi zadaniami, ciekawostkami i zagadkami. Wszystko to dotyczyć będzie zagadnień skupiających się wokół adopcji, emocji oraz ekologii.”

Serdecznie polecamy grę „Droga do domu”, może być pomocna dla rodziców adopcyjnych, zastępczych i wszystkich, którym bliskie są przeżycia i emocje dziecka. Gra jest pięknie wydana, wydrukowana na ekologicznym papierze. Przeznaczona dla dzieci powyżej 5 r.ż.