Strona główna
Aktualności
Adopcja
Warto przeczytać
Wsparcie Ośrodka
Kontakt
Wojewódzki Program Wspierania Rodziny
Kontakt

Drogie Rodziny,

serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania grupy wsparcia dla rodzin adopcyjnych, które będą się odbywać w Ośrodku Adopcyjnym w Rzeszowie w terminach: 18.10.2019r., 15.11.2019r.,20.12.2019r. w godzinach od 16.00 do 18.00.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie swojego udziału kilka dni przed planowanym spotkaniem pod nr tel.: 17 8534666, 177470629.

Wsparcie po adopcji

Adopcja to radość i szczęście dla wszystkich, którzy pragną być rodzicami. To także codzienny trud związany z budowaniem bliskich relacji rodzinnych, rozpoznawaniem potrzeb dzieci i różnymi sytuacjami wychowawczymi. Dla wszystkich rodziców adopcyjnych, którzy chcą doskonalić swoje kompetencje wychowawcze, poszukują wsparcia w pojawiających się trudnościach, ale także chcą dzielić się z innymi swoim doświadczeniem i refleksją w przeżywaniu rodzicielstwa adopcyjnego, organizujemy grupy wsparcia. Równolegle odbywają się spotkania dla rodziców i atrakcyjne zajęcia dla dzieci. Podczas spotkań dla rodziców poruszamy między innymi tematy dotyczące budowania relacji z dzieckiem, efektywnej komunikacji, jawności adopcji, pojawiających się kryzysów oraz innych zgłaszanych przez uczestników grupy i dostosowanych do ich potrzeb.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z pracownikami Ośrodka.